[ČESKY] [ENGLISH] [DEUTSCH][PO NAŠÉM]
Studio ŠOPA
Menu
Aktuální články
Archiv zápisků
Poslední komentáře
Hledání

Šopa kolo štamprla 2017

... aneb za poznáváním Slovenských Kopanic. 
img_20170909_101252.jpg 
Přátelé, kamarádi! Zase se rok s rokem sešel a proběhl dnes již pomalu legendární cyklovýlet Šopakološtamprla.
Tento rok se zúčastnilo opět okolo deseti dobrovolných účastníků a několik nedobrovolných nezúčastněných.... Kdo se tedy nezúčastnil? Z inventáře Šopakola to byl Jura, Filip, Adam, Milan a Martin. Nejde ovšem nezmínit všechny kdo nejeli! Byli to tito:
Adéla
Adolf
Adriana
Agáta
Alan
Albert
Albína
Alena
Aleš
Alexandr
Alexandra
Alexej
Alice
Alois
Alžběta
Amálie
Anastázie
Anděla
Andrea
Andrej
Aneta
Anežka
Anna
Antonie
Antonín
Apolena
Arnošt
Artur
Augustýn
Barbora
Bartoloměj
Beáta
Bedřich
Běla
Benedikt
Benjamin
Bernard
Berta
Blahoslav
Blanka
Blažej
Blažena
Bohdan
Bohdana
Bohumil
Bohumila
Bohumír
Bohuslav
Bohuslava
Boleslav
Bonifác
Boris
Bořek
Bořivoj
Božena
Brigita
Bronislav
Bruno
Břetislav
Cecílie
Ctibor
Ctirad
Čeněk
Čestmír
Dagmar
Dalibor
Dalimil
Dana
Daniel
Daniela
Darina
Darja
David
Denisa
Diana
Dita
Dobromila
Dobroslav
Dominik
Dorota
Doubravka
Drahomíra
Drahoslav
Drahoslava
Dušan
Edita
Eduard
Elena
Eliška
Ema
Emanuel
Emil
Emílie
Erik
Erika
Ester
Eva
Evelína
Evžen 
Evženie
Felix
Ferdinand
Františka
Gabriel
Gita
Gizela
Gustav
Hana
Hanuš
Havel
Hedvika
Helena
Herbert
Hermína
Heřman
Hubert
Hugo
Hynek
Ida
Ignác
Igor
Ilja
Ilona
Ingrid
Irma
Iva
Ivan
Ivana
Iveta
Ivo
Ivona
Izabela
Jáchym
Jakub
Jan
Jana
Jarmil
Jarmila
Jaromír
Jaroslav
Jaroslava
Jeroným
Jindřich
Jindřiška
Jiřina
Johana
Jolana
Jonáš
Josef
Judita
Julie
Julius
Justýna
Kamil
Kamila
Karel
Karina
Karolína
Kateřina
Kazimír
Klára
Klaudie
Klement
Kristián
Kristýna
Kryštof
Květa
Květoslav
Květoslava
Kvido
Lada
Laura
Lenka
Leona
Leopold
Leoš
Liběna
Libor
Libuše
Liliana
Linda
Ljuba
Lubomír
Lubor
Luboš
Lucie
Luděk
Ludmila
Ludvík
Lukáš
Lumír
Lýdie
Magdaléna
Mahulena
Marcel
Marcela
Marek 
Marián 
Mariana
Marie .
Marika
Marina
Markéta
Marta
Martin
Martina
Matěj
Matouš
Matylda
Maxmilián
Medard
Michaela
Michal
Mikuláš
Milada
Milena
Miloň
Miloslav
Miloslava
Miloš
Miluše
Miriam
Miroslav
Miroslava
Mojmír
Monika
Naděžda
Natálie
Nataša
Nela 
Nikola
Nina
Nora
Norbert
Oldřich
Oldřiška
Oleg
Olga
Oliver
Olivie
Ondřej
Oskar 
Otakar
Otmar
Oto 
Otýlie
Pankrác
Patricie
Patrik
Pavel
Pavla
Pavlína
Petra
Pravoslav
Prokop
Přemysl
Radana
Radek
Radim
Radka
Radmila
Radomír
Radoslav
Regína
Renáta
René
Richard
Robert
Robin
Roland
Roman
Romana
Rudolf
Rút
Růžena
Řehoř
Sabina
Samuel
Sandra
Sára
Saskie
Sáva
Servác
Silvestr
Silvie
Simona
Slavěna
Slavoj
Slavomír 
Soběslav
Stanislava
Stela
Svatava
Svatopluk
Svatoslav
Světlana
Šárka
Šarlota
Šimon
Štefan 
Štěpán
Štěpánka
Tadeáš
Tamara
Taťána
Teodor
Tereza
Tibor
Tomáš
Václav
Valdemar
Valentýn
Valérie
Vanda
Vavřinec
Věnceslav
Vendelín
Vendula
Věra 
Veronika
Věroslav
Viktor
Viktorie 
Vilém
Vilma
Vincenc
Viola
Vít
Vítězslav
Vladan
Vladěna 
Vladimír
Vladislav
Vlasta
Vlastimil
Vlastislav
Vojtěch
Vratislav
Xeniec
Zbyněk
Zbyšek
Zdeněk
Zdeňka
Zdislava 
Zikmund
Zina
Zita 
Zlata
Zoe
Zora
Zuzana
Žaneta
Žofie
Všichni by se měli zamyslet a něco s tím udělat!
A kdo teda nakonec jel? No tak vylučovací metodou dospějete zajisté ke zdárnému výsledku :-) Bylo nás teda přesně okolo deseti výletníků. Já, František, Soňa, Laďa, Jitka, Jura, Gábina, Rosťa, Peťa, Irena a teď ten chyták ....Klíma.

Výlet začal vlastně už ve středu, kdy bylo mou milou povinností navařit trochu guláše. Ten sehrál v celém tomto příběhu obrovskou roli. Normálně se nechválím, ale v tu středu se guláš kupodivu povedl. 2,5kg hovězího má nějaký objem! To jsem zjistil až když jsem maso dával do 6l hrnce... byl malý! Nakonec se to jaksi udělalo, maso šlo ven a guláš se doladil bez masa.
img_20170906_160737.jpg img_20170906_185332.jpgimg_20170906_200037.jpg 
Nejlepší je guláš naležený a tak si tak ležel celý čtvrtek a pátek.... v pátek probíhala příprava nedělní snídaně, několik kilo leča. Myslel jsem, že se to nevejde... vešlo se. Dobrého se vejde všude moc!
img_20170908_114153.jpg 
V pátek probíhalo navečer chystání věcí na odvoz na chalupu a taky převoz jídla... taky guláše...naštěstí jsme měli k dispozici  převozní várnici o větším objemu než je 6l, tak se to tam krásně vešlo i s masem. A co čert nechtěl.... ochutnal jsem.... to jsem neměl dělat.... guláš byl kyselý !!!!! O kyselosti nebylo pochyb, kyselost potvrdila jak Soňa tak Jitka. Naštěstí jsme se shodli, že kyselost nevznikla kysáním guláše, ale že jsem ho prostě udělal špatně....no... špatně se mně spalo. Ale pořád jsem si říkal, že jak přijedeme na chalupu, třeba ještě změní chuť a pokud ne tak to nějak vymyslím, nějak tu kyselost stáhnu v sobotu na místě. Je to zvláštní, protože mně guláš připadal ve středu i ve čtvrtek spíše sladký. Ale sterilovaná kápie tomu dala zabrat...no, však máme lečo a je ho dost. To byla moje útěcha. A sádlo a chleba a cibuli!
V pátek večer jsme přivítali u nás doma první účastníky, Rosťu a toho co není v kalendáři, Klímu. Zavezl je na kontrolní den do Šenku a já zavezl všem zúčastněným věci na chalupu, kde se mělo přespat ze soboty na neděli. Nachystal jsem ještě všechno potřebné, abychom se pak v sobotu nezdržovali a užívali si jen zábavy.
 
Sobota
Probuzení, proběhnutí, štamprla, guláš v hlavě, postupné sjíždění se účastníků, nutný servis Františkového přesmyku, štamprla, dofoukání kol, nosič na sedlovku, štamprla a vyrazili jsme.
Směr Veliká na Veličkou přes Louku, po budoucí cyklostezce podél Veličky. Dnes již tradiční legendární sraz u Sládků. Aj nějaká ta štamprla myslím byla, kúštěk slaniny, někdo si dal i pivko, někdo zase štyry štamprle, společná fotka všech zúčastněných a vzhůru směr Slovensko.
Cestou okolo Lajzových rybníků na letiště (ano, čtete dobře, na letiště nad Filipovem... prý to tam vypadá jak ranvej letiště ve Frankfurtu , takže si tam vyjeďte!!!!), pak podél státní hranice přes Kamenné vrata, mimochodem nádherná cesta, na Kubíkův vrch. Ještě se vrátím k těm vratům. Tam žádné nejsou!!! Ale přišli jsme na to, že určitě někdy budou. Prostě musí! Zapomněl jsem ještě, že na letišti štamprla, u vrat štamprla, na Kubíkáči ... hádejte....štamprla! Z Kubíkového vrchu nás čekal dlouhý sjezd na Slovensko, do Staré Turé. Tam již v osvědčeném Irish Pubu jsme zastavili na oběd. A pivo. Konečně. Myslím, že se najedli všichni dobře, byli tak nějak informováni, že na večeři vůbec nemusí být guláš....
Po obědě jsme se vydali k přehradě Dubník a čekal nás výjezd lesem na Hodulov Vrch. Ani už nevím, jestli štamprla... ale co jiného, že? Dále na Hrašné a směr Chalupy. Jelo se krásnou krajinou Slovenských Kopanic, okolo rozprávkového domu, po louce, lesem, po cestě... Za osadou Chalupy nás čekal výjezd na náš oblíbený Dlhý Vrrrršok.
Před sjezdem do Vrrršku štamprla, to už nešlo ani jinak....domluvili jsme se, že nepojedeme už přes naplánovaný výjezd na Bradlo, ale sjedeme už do Priepasného a rovnou na chalupu.
Na chalupu jsme dojeli tři. Já, Irena a Laďa a to jen proto, že Irča a Laďa jeli na dvojkole, jinak by určitě taky jeden z nich zabloudil.... no stalo se. Ale říkal jsem si, kdeže všichni jsou.....
img_20170909_163754.jpg 
Následují řádky, kde si každý dopíše své zážitky a Ti co tam nebyli, tak jako já, si to nechají povykládat. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .štamprla . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .štamprla . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .štamprla . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . a guláš prý byl dobrý!!!!!
 
Neděle
Probuzení, štamprla, pivo, ranní káva, zbytek guláše, který mě sebral nekolik let života (moje nervy !!!!!! on se sám od sebe odkyselil !!!!)... štamprla a jede se směr Myjava. Cesta vedla potom z Myjavy cez Horný Výhon, lesem na Kubíkův vrch. Zastávka na oběd na hotelu Háj na Nové Lhotě, pak sjezd do Javorníku, kde málem došlo díky nepozornému řidiči k maléru... naštěstí vše dobře dopadlo... zachránila to štamprla. Velká nad Veličkou, rozloučení s Veličany a Lipov, cíl našeho výletu.
img_20170910_114240.jpg 
Děcka! Bylo to krásné!!!!! Dodatečně se ještě jednou všem omlouvám za ten guláš. Ani nevíte jak mě celou dobu sr.. rozčiloval! A on si nakonec klidně doležel do vcelku dobrého guláše....
Všem zúčastněným děkuji za účast, Velickému Bombarďáku za vyňykajýcý pivo (jedno jsem měl) a za výbornú gorauku!
Příští rok se těším zase!!!!
 
P.S. Trasa ZDE a kompletní má fotogalerie ZDE 
 
Celý příběh je vymyšlený, nic z toho není pravda! Nechali jste se nachytat! Opět!  
 
 

Komentáře

[1] 15.09.2017 [11:49] JayKay
Krásné! Až na ten závěr. Ten je jak od surovce, či snad přímo od hovada! Do příštího ročníku budu doufám redy...
[2] 15.09.2017 [11:52] Květák
Reakce na[1]: no to doufám, bo prezentačku Itálie s premiérou videa jsem přesunul na příští rok! Surovče!
[3] 15.09.2017 [11:55] JayKay
Reakce na[2]: Aha, toš v tom případě musím být redy aj když nebudu! =)
[4] 15.09.2017 [12:03] Květák
Reakce na[3]: ano, musíš!
Komentovat tento článek